Rozliczenia PIT 2018

Rozliczenia podatkowe są obowiązkiem każdej osoby fizycznej. Oczywistym jest, że każda osoba osiągająca dochód w roku 2018 musi złożyć do urzędu skarbowego zeznania PIT 2018. Deklaracje PIT 2018 zawierają informacje przekazywane organom podatkowym na ściśle określonych drukach. Warto też wiedzieć jak rozliczyć PIT 2018. Jeśli ktoś chce rozliczyć PIT-y 2018 osobiście, bez problemu możne ściągnąć program, który rozliczy za nas podatek dochodowy.

Deklaracja internetowa

Rozliczanie PIT-u programem to pierwszy etap. Następnie najprostszą formą złożenia zeznania jest przekazanie go w okienku podawczym urzędu skarbowego. Możliwe jest również złożenie zeznania metodą alternatywną, czyli wysłanie go w formie dokumentu elektronicznego. Wysyłamy go do organu podatkowego, po czym połączone z uzyskujemy urzędowe potwierdzenie odbioru. Jest to internetowe rozliczenie PIT. Rozliczenie PIT-u programem pozwala również na bezpośrednie internetowe rozliczenie PIT, a do tego celu służy program do PIT online.Rozliczenia podatkowe w 2018

Coraz więcej firm oferuje darmowe oprogramowanie podatkowe. W tym roku będzie można rozliczać się za pomocą programów PIT instalowanych na komputerze podatnika, oraz tych uruchamianych w przeglądarce internetowej. My polecamy programy instalowane na dysku, ponieważ są one pewniejsze - nie stracimy danych i pewnie rozliczymy nasz PIT. Jednym z lepszych tego typu programów jest PROGRAM PIT 2018, który można pobrać z naszego portalu.


Rozliczneia PIT to nie łatwa sprawa dla Podatnika.

Paweł Nowiski, Pitportal.pl

Nadchodzą trudne czasy dla Polaków

Rafał Maj

Weryfikacja przez Internet

Rozliczanie PIT programem i złożenie deklaracji za pomocą Internetu nie wymaga posiadania elektronicznego podpisu. Weryfikacja podatnika odbywa się za pomocą pięciu najważniejszych danych personalnych dotyczących podatnika. Najważniejszą cechą programu PIT 2018 jest jego przejrzystość oraz kompleksowa pomoc. Pozwala to na wypełnienie deklaracji podatkowej bardzo szybko i bezbłędnie.

Aktualności